Ниска Цена  Ски чорапи Покупка,Разрушавайки 20-годишния монопол на Голямата четворка, Алкарас спечели шампионата на Уимбълдън за първи път

2023-07-19 05:20

След като победи Джокович, Алкарас стана третият испански играч в историята и вторият испански играч, който печели шампионата на Уимбълдън за мъже на сингъл в откритата ера. Преди него Сантана през 1966 г. и Надал през 2008 г. и 2010 г. спечелиха съответно шампионата на Уимбълдън. Алкараз също така успешно прекъсна доминацията на четирите гиганта над Уимбълдън в продължение на 20 години, като стана първият негигантски играч, който печели шампионата на Уимбълдън за мъже на сингъл от 2003 г. насам, и четвъртият играч, който печели шампионата на Уимбълдън за мъже на сингъл в всичко Англия Клуб.

tennis socks

Алкарас и Джокович са първи и втори поставени в тази игра. Преди финала Алкарас имаше 7675 точки, а Джокович имаше 7595 точки. Който успее да спечели шампионата, ще стане най-новият световен номер едно на сингъл на АТФ. Последният път, когато двете страни се срещнаха в турнир от Големия шлем, беше на полуфинала на Откритото първенство на Франция на сингъл за мъже миналия месец, когато Джокович победи Алкарас с 3-1. В този финал на Уимбълдън двамата се срещнаха отново, като процесът и резултатът бяха напълно различни.

sport socks

Чорапи за тенис/спортни чорапиrunning sock

В началото Джокович бързо навлезе във форма, като прекъсна два последователни подавания, поведе с 4-0 и в крайна сметка спечели първия сет с 6-1. Във втория сет Алкараз се възстанови донякъде и счупи косата си след гарантирана коса, повеждайки с 2-0. След това Джокович също проби един по един, изравнявайки резултата. Впоследствие резултатите и на двете страни се редуваха и нараснаха, влизайки в тайбрека. В седмия ининг Джокович направи множество грешки в бекхенда си. В крайна сметка Алкарас спечели тайбрека с 8-6. Алкарас стана по-смел в третия сет, докато Джокович показа очевиден физически спад и повече грешки. След няколко рунда на потребление, Алкараз спечели третия сет с 6-1 и отбеляза 2-1.

В четвъртия сет и двете страни се бориха заедно до равенство 2-2. В петия ининг Джокович постигна решаващ пробив и по-късно спечели три последователни ининга, като провлече играта до последния сет. В петия сет Алкарас поведе в прекъсването на подаването, като в същото време той остана силен в подаването си и накрая спечели решителния сет с 6-4. В крайна сметка Алкарас победи Джокович с 3-2 с голям резултат и спечели шампионата на Уимбълдън за мъже на сингъл през 2023 г.

sport socks

Чорапи за тенис

running sock

Този финал не само означава, че Алакас наруши монопола на Голямата четворка и спечели първата си титла от Уимбълдън, но също така означава, че след като спечели първата си титла от Големия шлем в кариерата си на НАС Отворете миналата година, в най-добрата програма на Джокович за Уимбълдън, той директно спечели Голямата четворка и спечели титлата от Големия шлем чрез пет сета битки.

В продължение на цяло десетилетие Алкарас беше първият играч, който победи Джокович на Централния стадион на всичко Англия Клуб след Мъри на финала на Уимбълдън през 2013 г. Победата на Алкарас обяви края на седемте и четирите поредни титли на Джокович от Уимбълдън, а Уимбълдън спечели 34 последователни победи.